Hledáme mzdovou účetní s komunikativní angličtinou a znalostí SAP. Nástup možný ihned.

Průvodní text k CV aneb čeho se vyvarovat

Na téma : Jak se správně sestavuje CV existuje milion různých článků, rad a pouček. Často  připisujete ke svému CV průvodní text. Při práci recruitera existuje pár vzácných momentů, kdy je zaskočen a někdy i pobaven prazvláštním stručným vzkazem, úvodem nebo mottem, který je součástí CV nebo přiložen k CV.

Rádi bychom Vám poradili, jak se vyhnout případnému vyřazení z výběrového kola jenom kvůli této maličkosti, která může udělat špatný, klamavý dojem.

1. Nemluvte o sobě ve 3. osobě.

Josef je přátelský, veselý, dobrosrdečný finanční účetní, který hledá pracovní příležitost ve společnosti korporátního tipu.  

Všichni víme, že jste si CV psali sami, jako úvod v životopise to vypadá lehce bipolárně.

2. Nebuďte příliš osobní

Jmenuji se  Magda, je mi 33 let, jsem rozvedená, mám dvě děti a mám ráda koťátka. Ve volném čase sbírám známky a chovám mravence.

Jmenuji se Jan, jsem ateista, kuřák, svůj volný čas rád trávím s rodinou a přáteli s kytarou v ruce.

Nezapomeňte, hledáte práci! Nejde o seznamovací inzerát.

3. Nepoužívejte zvláštní motta

Hloupost je zvláštní nemoc, kterou netrpí nemocní, ale všichni kolem.

 Kdo nemá žádné stinné stránky, pravděpodobně nestojí ve světle reflektorů.

Některá Vaše životní motta, kterými se řídíte můžou vypadat zajímavě na Vašem profilu na LinkedInu nebo na CV, pokud se týkají Vašeho pracovního nasazení nebo práce jako takové. Jak však všichni víme, existují i motta taková, která s prací absolutně nesouvisí a ve Vašem CV působí nepatřičně až směšně. V tomto případě platí méně je více.

4. Překlepy a gramatické chyby

Stát se to může každému z nás, nicméně pokud publikujeme nebo posíláme CV, cover  letter nebo máme stručný úvod k našemu CV je opravdu potřeba si po sobě text několikrát přečíst a v nejlepším případě i nechat zkontrolovat někým dalším. Nezapomeňte také používat diakritiku. Nepíšete SMS, ale formální dokument, který Vám otevírá bránu k novým pracovním možnostem.

 

Při psaní úvodního textu, ale i CV si vždy položte otázku, zdali byste Vy sám/sama člověku, co do svého CV napíše, co jste si tam právě vložili Vy dali pracovní příležitost.

Vaše CV je Vaší vizitkou a také Vaší velkou zbraní!

Úvodní slovo využijte jako stručné představení Vaší kariérní dráhy, přibližte, co hledáte, co můžete nabídnout a čemu se chcete vyhnout.

Například:

Dobrý den,

jmenuji se Hana Nováková, pracuji už 10 let jako senior účetní v mezinárodní firmě, kde využívám anglický jazyk na denní bázi. Pracuji v SAPu a reportuji podle IFRS do zahraničí. Zastupuji  také Hlavní účetní v případě potřeby.

Hledám kariérní posun ve společnosti korporátního typu, nejlépe na pozici Hlavní nebo samostatné účetní.

Nehledám uplatnění v outsoursingových společnostech.

Děkuji

 

Doufáme, že Vám těchto pár bodů pomohlo a přejeme hodně štěstí při hledání nové pracovní příležitosti!