Hledáme mzdovou účetní s komunikativní angličtinou a znalostí SAP. Nástup možný ihned.

Pro HR profesionály

HR profesionálům nabízíme novinky z oblast HR, recruitmentu, executive search, assessment centrum a outplacementu.

Průvodní text k CV aneb čeho se vyvarovat

Na téma : Jak se správně sestavuje CV existuje milion různých článků, rad a pouček. Často  připisujete ke svému CV průvodní text. Při práci recruitera existuje pár vzácných momentů, kdy je zaskočen a někdy i pobaven prazvláštním stručným vzkazem, úvodem nebo mottem, který je součástí CV nebo přiložen k CV.

Rádi bychom Vám poradili, jak se vyhnout případnému vyřazení z výběrového kola jenom kvůli této maličkosti, která může udělat špatný, klamavý dojem.

Číst více

Buďte vybíraví v roce 2016!

Ještě hledáte na co se zaměřit v novém roce?

Rádi bychom personalisty a manažery inspirovali z naší praxe k zaměření na výběr lidí. Mantra pro rok 2016 by tak mohla znít:

Budu dávat svému týmu najevo, že si ho vážím, a to i tím, jak si budu vybírat nové lidi.

Když  z týmu někdo dobrý odchází, má to na ostatní členy většinou negativní vliv (odchází se totiž vždy za lepším, i když to tak reálně být nemusí). Pokud ale na uvolněné místo vybereme někoho, protože nikdo lepší zrovna nebyl, dáváme pak týmu signál, že o tuhle práci schopný člověk nezavadí. Jak se to projeví na angažovanosti našich lidí, je asi poměrně jasné.

Číst více

Jak přežít spolupráci

Je spolupráce radost, nutnost nebo noční můra? Jak získat spoluprací synergické efekty, které dělají úspěšné úspěšnými?

Dnes je už opravdu velmi málo pracovních pozic, kde byste mohli úspěšně fungovat sami. Spoléhat se jen na vlastní znalosti a dovednosti není ve většině případů ani reálné ani efektivní. Pro většinu z nás je spolupráce s ostatními i mnohem zábavnější. Občas je to ale zase spolupráce s ostatními, proč se nám ráno nechce ani vstávat z postele.

Číst více

Může LinkedIn nahradit agenturu?

„Vynechte personálku. Na tom Linkedinu najdete spoustu kandidátů,“ tvrdí někteří generální ředitelé svým HR manažerům. Je LinkedIn levnou nebo dokonce bezplatnou alternativou ke službám recruitingových či headhunterských agentur? Nebo je to jen jejich zbožné přání a tento přístup může naopak pracnost a náklady na získání kvalitních zaměstnanců zvýšit?

Číst více